• anovi_dom-logo.jpg
  • Bcovid_tel.jpg
  • logo.jpg
  • porodicagrb.jpg
  • tastatura1.jpg

   "ЧУВАМ СВОЈЕ ЗУБЕ, ПОНОСИМ СЕ ОСМЕХОМ"

У Србији се традиционално у трећој недељи маја месеца, обележава Недеља здравља уста и зуба како би се указало на значај оралног здравља и могућности превенције болести уста и зуба.

Кампања има за циљ да се мотивишу појединци, породице, заједница с обзиром да обољења уста и зуба, каријес, пародонтопатије, губитак зуба имају велики здравствени, социјални, и економски значај и представљају јавноздравствени проблем на глобалном нивоу.

Током Недеље здравља уста и зуба интензивирају се активности на информисању становништва о значају оралног здравља и мерама превенције о очувању здравља уста и зуба.

И ове године као и сваке предходне и Дом здравља Деспотовац био је укључен и успешно спровео и обележио заједно са ОС Деспот Стеван Високи и Предшколском установом Рада Миљковић XXXV Недеља здравља уста и зуба.

Деца су активно учествовала у разговору са стоматологом и одговарала на питања шта све треба да раде да би имали здраве зубе и како правилно да их перу.

Постигнут је циљ кампање о подстицању здравствено васпитног рада у вртићима и основним школама у Општини Деспотовац на тему оралног здравља.